Droga powiatowa Wyciążkowo - Gronówko

Sześć ofert złożono w przetargu na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni na pięciu odcinkach dróg w powiecie leszczyńskim.

Do remontu w 2023 r. Zarząd Dróg Powiatowych zakwalifikował pięć odcinków dróg powiatowych, o łącznej długości blisko 12 km.: Popowo Wonieskie - Sulejewo (2,4 km), Sulejewo – Olszewo – granica powiatów leszczyńskiego i kościańskiego (1,4 km), Gronówko – Wyciążkowo (1,6 km), Świerczyna – Bojanice (4,2 km) i Świerczyna – Karchowo (2 km).

W przetargu złożono sześć ofert, najtańsze z nich wynoszą łącznie ok. 1,1 mln zł, dwa razy więcej niż powiat planował na ten cel wydać. Komisja sprawdza oferty pod kątem zgodności z procedurą przetargową.