Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w poniedziałek 6 marca i wtorek 7 marca br. oblodzenia.

Poznańskie Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosiło ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu leszczyńskiego.

Od poniedziałku 6 marca od godz. 21:00 do wtorku 7 marca br. do godz. 07:00 w powiecie leszczyńskim prognozuje się lokalnie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, a temperatura minimalna przy gruncie do ok. -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80 proc.