Wystawa psów rasowych w Rydzynie

W Rydzynie odbyły się dwie krajowe wystawy psów rasowych pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Wystawy po raz pierwszy leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce zorganizował w Rydzynie. Na terenie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prezentowano psy, natomiast wokół zamku zorganizowano parkingi.

W czasie dwóch wystaw publiczność mogła obejrzeć ok. 3000 psów rasowych w dziesięciu grupach FCI. Oprócz czworonogów z Polski zaprezentowano także zwierzęta z Niemiec, Czech, Ukrainy, Norwegii, Finlandii, Danii, Węgier, Anglii, Serbii, USA i Szwajcarii.

Wystawy odbyły się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a z budżetu powiatu dofinansowano m.in. część pucharów.

fot. L.Matuszewska leszno24.pl