Zespół futsalistów GI Malepszy ArthSoft Leszno

Zespół GI Malepszy ArthSoft Leszno został w Lublinie młodzieżowym wicemistrzem Polski w futsalu. Srebrnymi medalistami zostali dwaj mieszkańcy powiatu leszczyńskiego Wojciech Mroziński i Tymoteusz Myszuk.

Leszczyńscy futsaliści osiągnęli największy sukces w historii klubu. Podczas młodzieżowych mistrzostw Polski (U-19) zespół trenowany przez Jakuba Kilińskiego nie został pokonany w regulaminowym czasie gry przez żadną drużynę.

W rozgrywkach grupowych turnieju w Lublinie GI Malepszy ArthSoft Leszno pokonał zespoły BSF Bochnia 6:1 i Contstract Lubawa 1:0 oraz zremisował z Piaskowianką Piaski 3:3. W ćwierćfinale leszczyniacy wygrali z  Legią Warszawa 6:2, a w półfinale – z Red Dragons Pniewy 2:1. W emocjonującym finale z JKS SMS Jarosław padł remis 2:2, ale w rzutach karnych 3:0 wygrali futsaliści z Jarosławia.

Futsalista GI Malepszy ArthSoft Leszno Albert Betowski z ośmioma golami został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju. W zespole wicemistrzów Polski grali mieszkańcy powiatu leszczyńskiego Wojciech Mroziński i Tymoteusz Myszuk. W przypadku Tymoteusza nie jest to jedyna jego pasja sportowa – należy także do czołowych warcabistów UKS Roszada Lipno.