Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w środę 8 marca i czwartek 9 marca br. oblodzenia.

Poznańskie Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosiło ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu leszczyńskiego.

Od środy 8 marca od godz. 23:00 do czwartku 9 marca br. do godz. 08:00 w powiecie leszczyńskim prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około-1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 70 proc.