Plakat obrazujący tekst

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec stycznia 2023 r. wynosiła 2,7 proc. i była wyższa o 0,5 p.p. niż rok wcześniej.

Na koniec stycznia br. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,7 proc., przy 3,1 proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 5,5 proc. Pod względem niskiego poziomu bezrobocia powiat leszczyński zajmuje obecnie – razem ze śremskim - siódme miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, wolsztyńskim, kępińskim, nowotomyskim i krotoszyńskim).

Na koniec stycznia br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 628 osób, w tym 383 kobiety.