Zajecie ekologiczne w szkole podstawowej

Ponad 620 uczniów podstawówek z powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w pogadankach ekologicznych pod hasłem „Czas na dobry klimat”. Zajęcia sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W lutym i marcu br. w klasach I-III szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim przeprowadzony został cykl pogadanek ekologicznych pod hasłem „Czas na dobry klimat”. Zajęcia prowadziła Justyna Piwońska z firmy Ekosfera w Lesznie.

Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną, która wyjaśniała różnice między pogodą a klimatem,  opisywała zjawisko globalnego ocieplenia oraz jego przyczyn. Dowiedziały się, że za przyspieszające globalne ocieplenie odpowiedzialny jest generowany przez człowieka wzrost emisji gazów cieplarnianych oraz koncentracja tych gazów w atmosferze. Poznały także skutki niekorzystnych zmian i zagrażające ludzkości zjawiska pogodowe. Dzieci przedstawiały własne recepty na przeciwdziałanie skutkom ocieplenia klimatu, a na zakończenie lekcji otrzymały kolorowanki wydrukowane na papierze z makulatury oraz plany lekcji z tematem warsztatów „Czas na dobry klimat” do pokolorowania w dogodnym dla wychowawcy klasy czasie.