Piotr Dolata odbiera od starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Macieja Wiśniewskiego gratulacje z okazji zdobycia tytułu Geodety 2022 roku w powiecie leszczyńskim

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski spotkali się w Rydzynie z geodetami współpracującymi z Powiatowym Ośrodkiem Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lesznie. Podsumowano ubiegłoroczne prace geodezyjne w powiecie i uhonorowano najaktywniejszych geodetów.

Podczas spotkania geodeta powiatowy Piotr Mańkowski przedstawił ubiegłoroczną działalność Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lesznie i tegoroczne plany, m.in w zakresie kolejnych ułatwień w dostępie do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

W powiecie leszczyńskim przez wiele lat liczba wykonywanych prac geodezyjnych utrzymywała się na wysokim poziomie. W ub.r. w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lesznie zgłoszono łącznie 3883 prace, o 19 proc. mniej, niż rok wcześniej. To w głównej mierze efekt wysokiej inflacji, rosnących cen materiałów i usług budowlanych oraz wysokiego oprocentowania kredytów hipotecznych, co znacząco ograniczyło liczbę inwestycji.

W 2023 r. Starostwo Powiatowe w Lesznie zakończyło wieloletnie tworzenie numerycznej mapy zasadniczej. Obecnie każdy z 96 obrębów ewidencyjnych w powiecie leszczyńskim ma założoną taką mapę. Kosztowało to łącznie ponad 3,1 mln zł, z czego 48 proc. wydatków pokrył budżet samorządu.

Podczas spotkania w Rydzynie starosta Jarosław Wawrzyniak tradycyjnie uhonorował specjalnymi dyplomami tych geodetów, którzy w powiecie leszczyńskim wykonali najwięcej prac geodezyjnych. Pierwsze miejsce w 2022 r. (po raz piąty z rzędu) zajęła firma Usługi Geodezyjne Piotr Dolata z Leszna, która zgłosiła 352 prace. Drugie miejsce należy do firmy Geomap Usługi Geodezyjne Maciej Rosa z Włoszakowic (306 prac), a trzecie – do Biura Usług Geodezyjno – Kartograficznych Jacek Kołodziej z Krzemieniewa (252 prace).

Facebook Powiat 2