Otwarcie chodnika wzdłuż drogi powiatowej Pawłowice - Kociugi

Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej Pawłowice – Kociugi została oficjalnie zakończona. W spotkaniu z tej okazji uczestniczyły władze powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo.

Przetarg na budowę 2,5 km chodnika z Pawłowic do Kociug za ok. 1,2 mln zł wygrała spółka Nodo z Leszna. W granicach Kociug zbudowano 85 m.b. chodnika z kostki betonowej, będącego przedłużeniem już istniejącego traktu, a na pozostałym odcinku powstał chodnik o szerokości 1,5 m o nawierzchni asfaltowej. Wzdłuż chodnika zlokalizowano dren odwadniający pas pobocza drogi, przebudowano przepust wody, dodatkowo wykonano także utwardzone zjazdy na stadion w Pawłowicach oraz na pola zlokalizowane wzdłuż drogi powiatowej. Na chodniku został dopuszczony ruch rowerów.

Inwestycja miała zakończyć się 15 listopada ub.r., ale w związku z trudnościami wykonawczymi trwała do połowy lutego br.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i jego zastępca Joanna Nowacka, sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska, skarbnik powiatu Marcin Wydmuch, radni powiatu leszczyńskiego - przewodniczący Jan Szkudlarczyk, wiceprzewodnicząca Irena Grobelna oraz Marcin Barczyk, Karol Neumann i Jan Sobczak oraz gminy Krzemieniewo.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 1