Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze awansowali do finału europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Klausa Hengesa. Zagrają w nim z niemieckim TuSem Essen.

W półfinale drużyna z powiatu leszczyńskiego wygrała na wyjeździe z niemieckim Sportclub Wewer 2000 4:0. Po jednym punkcie w oddalonej o ponad 700 kilometrów od Dąbcza miejscowości, wywalczyli Mateusz Przybył, Tomasz Mrozek i Krzysztof Mrozek. Czwarty punkt w grze podwójnej zdobyła para Mateusz Przybył-Krzysztof Mrozek.

W finale Wamet zagra z niemieckim zespołem TuSem Essen, który w półfinale ograł belgijski TTK Gierle 4:1. W składzie finałowego rywala klubu z Dąbcza znajdują się m.in. uczestnik mistrzostw świata, mistrzostw Afryki i Pucharu Afryki – Senegalczyk Hamidou Sow, czy Felix Kleeberg, który w marcu weźmie udział w mistrzostwach Niemiec seniorów.