Na zdjęciu od lewej: kierownik ZDP w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz, sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska, starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie kupił pierwszą koparko – ładowarkę. Dzięki temu zakupowi pracownicy część prac będą wykonywali samodzielnie, a nie zlecali firmom zewnętrznym.

ZDP kupił za ok. 330 tys. zł koparko – ładowarkę JCB 3CX Eco. Pojazd powiększył park maszynowy jednostki i jednocześnie pozwoli na spore oszczędności w jej działalności. Jest to pierwsza koparka, dotychczas usługi tego typu były zlecane firmom zewnętrznym. Pojazd będzie wykorzystywany m.in. do przygotowywania mieszaniny piasku i soli w ramach akcji zimowego utrzymania dróg, a także do poszerzania jezdni przez brygadę remontową ZDP.