Siatkarze SP Drobnin z trenerem Robertem Jankowiakiem oraz starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem i wicestarostą Maciejem Wiśniewskim

Uczniowie szkół podstawowych z gminy Krzemieniewo zdominowali tegoroczne rozgrywki Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – wystąpili we wszystkich czterech finałach dla dziewczyn i chłopców. Z gminy Włoszakowice natomiast nie zgłosiła się ani jedna drużyna.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Lesznie organizuje co roku Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w wielu dyscyplinach w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (kl. I-VI), młodzieży (kl. VII-VIII) i licealiady (szkoły ponadpodstawowe). W tegorocznych finałach siatkówki aż trzykrotnie zwyciężyli uczniowie SP Drobnin, trenowani przez Roberta Jankowiaka i Annę Ptaszyńską (w kategorii dzieci: dziewczyny i chłopcy oraz w kategorii młodzież - chłopcy). Zespół SP Rydzyna prowadzony przez Monikę Sękowską i Karola Matuszewskiego wygrał natomiast w kategorii młodzież – dziewczyny.

Wśród gmin powiatu leszczyńskiego najwięcej drużyn w turniejach było z gminy Krzemieniewo. Zespoły SP Drobnin i SP Pawłowice (trener Waldemar Jarus) wystąpiły we wszystkich zawodach. Drugą gminą w powiecie leszczyńskim, którą reprezentowali uczniowie dwóch szkół, było Wijewo – SP Wijewo w trzech turniejach (trenerka Magdalena Klamka) oraz SP Brenno w jednym (trenerka Małgorzata Adamczak-Mindak). Cztery gminy z kolei zgłosiły w finałach po jednej szkole. SP Lipno rywalizowała w trzech turniejach (trenerka Wiktoria Raczyńska), SP Święciechowa – w dwóch (trenerzy Damian Nowak i Adam Tyrała) oraz SP Rydzyna i SP Osieczna w jednym (trenerzy Dariusz Podgórski i Andrzej Fularz).

Gmina Włoszakowice była jedyną, której reprezentanci nie wystąpili w żadnym z finałów.