Drużyna piłkarska Brenewi Wijewo

Piłkarze nożni zainaugurowali rundę wiosenną rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Po pierwszym wiosennym meczu w klasie okręgowej w grupie 5 GKS Brenewia Wijewo, beniaminek tych rozgrywek, zajmuje trzecie miejsce.

Po pierwszej rundzie rozgrywek piłkarskich sezonu 2022/2023 najwyżej sklasyfikowaną – na drugim miejscu - drużyną z powiatu leszczyńskiego była GKS Brenewia Wijewo. W pierwszym wiosennym spotkaniu przegrała z liderem Dąbroczanką Pępowo 1:4 i spadła na miejsce trzecie.

Także zajmująca trzecie miejsce Korona Wilkowice przegrała pierwszy mecz z Sarnowianką Sarnowa 3:4 i spadła na miejsce szóste. Rydzyniak Rydzyna z kolei po zwycięstwie 3:0 z Awdańcem Pakosław awansował na ósmą lokatę. MTS Pawłowice po wygranej 2:1 z Sokołem Chwałkowo jest nadal dziesiąty, a Tęcza-Osa Osieczna - ostatnia – szesnasta – po porażce 1:2 ze Spartą Miejska Górka.