Droga powiatowa od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do Pawłowic

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do Pawłowic.

Samorząd powiatowy uzyskał w tym roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę 2,3 km drogi, od skrzyżowania z krajową „12” (od torów kolejowych) do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach. Dotacja ma pokryć połowę kosztów szacowanej na 8,5 mln zł inwestycji.

Zgodnie z projektem jezdnia przebudowanej drogi ma mieć siedem metrów szerokości w terenie zabudowanym i sześć poza nim. Ponadto przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie też odwodnienie.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi do Pawłowic. Wykonawcy mogą składać oferty do 7 kwietnia br., a na roboty będą mieli pół roku od podpisania umowy.