Odbiór promes przez przedstawicieli OSP Rydzyna i OSP Wilkowice

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie druhowie z ochotniczych straży pożarnych regionu leszczyńskiego otrzymali promesy na zakup sprzętu w ramach programu „Mały strażak".

Wśród 31 jednostek OSP z regionu leszczyńskiego znalazło się sześć z powiatu leszczyńskiego: OSP Wilkowice, OSP Rydzyna, OSP Dąbcze, OSP Wijewo, OSP Brenno i OSP Krzemieniewo.

Strażacy ochotnicy zostali beneficjentami ogólnopolskiego programu wspierania działania służb ratowniczych „Mały strażak". Otrzymali od kilkunastu tysięcy do 20 tys. zł na zakup sprzętu do akcji ratowniczych i ochrony osobistej. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jego prezes Jolanta Ratajczak oraz poseł Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wręczyli druhom promesy o przyznaniu funduszy.

Wśród samorządowców uczestniczących w uroczystości był wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

fot. L.Matuszewska leszno24.pl