Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXV sesji przegłosowała siedem uchwał, w tym o 825 tys. zł zwiększyła tegoroczny budżet samorządu.

Radni zwiększyli tegoroczny budżet powiatu. Dochody wzrosły o 1.810.873 zł, tj. do wysokości 72.255.091 zł. Wydatki natomiast zwiększyły się o 825.233 zł, tj. do wysokości 88.274.484 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 39.337.752 zł, czyli 45 proc. budżetu.

Do budżetu wprowadzono trzy nowe inwestycje: doposażenie przejść dla pieszych na drodze powiatowej w Kłodzie w urządzenia poprawiające bezpieczeństwo pieszych (75 tys. zł), wykonanie projektu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Nowy Belęcin – Bojanice (100 tys. zł) i zakup ładowacza czołowego do ciągnika użytkowanego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie (60 tys. zł).

Rada powiatu zgodziła się na złożenie wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej od ronda w Łoniewie przez Dobramyśl do skrzyżowania z droga krajową nr 12.

Ponadto radni zgodzili się na utworzenie i przystąpienie Powiatu Leszczyńskiego do Klastra Energii, przyjęli sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Leszczyńskiego na lata 2021-2024, przyjęcia od wojewody wielkopolskiego zadania z zakresu administracji rządowej, dotyczącego organizacji i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2023 r. oraz udzielenia województwu wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części wkładu własnego w związku z realizacją projektu rewitalizacja linii kolejowej nr 260 na odcinku Gostyń – Kąkolewo.