Droga powiatowa w Wijewie

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na zaprojektowanie i przebudowę drogi powiatowej Wijewo - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego. Samorząd na wykonanie inwestycji otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Przebudowa 6,6 km drogi powiatowej Wijewo (od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn) - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego będzie dwuletnią inwestycją samorządu, ponieważ obejmuje jej zaprojektowanie i wykonanie. Zakres robót drogowych obejmować będzie poszerzenie i wzmocnienie nośności jezdni zakończone ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej oraz budowę i przebudowę chodników w zakresie wynikającym z bezpiecznego kształtowania ruchu pieszego.

Na inwestycję powiat otrzymał prawie 5,8 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Szacowany w 2022 r. koszt projektu i przebudowy to 5,9 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się do 30 listopada 2024 r.

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 14 kwietnia br.