Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze awansowały do finału Drużynowego Pucharu Polski. To historyczny sukces żeńskiej drużyny tego klubu.

W weekend odbyły się cztery turnieje półfinałowe Drużynowego Pucharu Polski z udziałem 16 zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze, jako najlepsza drużyna zmagań w Wielkopolsce, rywalizował w zawodach w Luzinie na Pomorzu.

Tenisistki stołowe z Dąbcza w pierwszym spotkaniu pokonały Griffin’s spin Szczecin 4:0. Znacznie bardziej zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie finałowe, w którym Wamet Dobry Wiązar zmierzył się z Energą Manekinem Toruń. Po blisko trzech godzinach zawodniczki klubu z powiatu leszczyńskiego wygrały 4:3. Po jednym punkcie dla Wametu wywalczyły Karolina Pęk, Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł oraz w grze podwójnej duet Pęk - Michorczyk.

Wygrana turnieju półfinałowego oznacza dla tenisistek stołowych Wametu Dobry Wiązar Dąbcze awans do turnieju finałowego, w którym zagrają cztery najlepsze zespoły tych rozgrywek w kraju. Oprócz drużyny z Dąbcza będą to: Politechnika Rzeszów, Skarbek Tarnowskie Góry oraz KU AZS Politechnika Lublin.