Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Otwarcie 37 Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym

Dmytro Didovodiuk i Agnieszka Jerzyk zostali zwycięzcami 15-kilometrowego biegu głównego rozgrywanego w ramach Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. To największa tego typu masowa impreza sportowa w powiecie leszczyńskim.

37 edycja Biegu Sokoła zgromadziła na starcie ponad 600 biegaczy z wielu miejsc w Polsce, a także z Niemiec. W biegu głównym na 15 km wystartowały 253 osoby, w tym Andrzej Świętek – uczestnik wszystkich dotychczas owych zawodów.

W 37 edycji Biegu Sokoła zwyciężył Ukrainiec Dmytro Didovodiuk z czasem 00:50:39. Drugie miejsce zajął Miłosz Szcześniewski (Dąbcze) z czasem 00:51:36, a trzeci - Tomasz Musiał (Rydzyna) - 00:55:35. Czwarta na metę przybiegła polska olimpijka Agnieszka Jerzyk (Święciechowa) osiągając czas 00:55:44 i to ona wygrała kategorię kobiet. Drugie miejsce wśród pań zajęła Jolanta Jeż (Gostyń) - 01:02:27, a trzecie - Ewelina Kasprzak (Stęszewko) 01:02:39.

W Mistrzostwach Polski Lekarzy zwyciężył Jakub Błachowiak (Leszno) z czasem 00:58:01, przed  Michałem Dobrzańskim (Tworzanice) - 01:01:50 i Markiem Matuszczykiem (Rybnik) - 01:05:04.

Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi młodzieżowe na 1 km, 2 km i 4 km.

Bieg Sokoła zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Bukówcu Górnym. Impreza tradycyjnie została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. W uroczystym rozpoczęciu Biegu Sokoła uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.