Zawodnicy i trenerzy Polonii 1912 Leszno - medaliści Mistrzostw Polski w kickboxingu

Młody kickboxer Polonii 1912 Leszno Maciej Sowa – mieszkaniec powiatu leszczyńskiego – zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Full-Contact w kickboxingu.

W Mistrzostwa Polski w kickboxingu w Stębarku koło Olsztyna startowali junbiorzy i seniorzy. Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno reprezentowało pięcioro zawodników i wszyscy zdobyli mistrzowskie medale.

Podczas mistrzostw rywalizowano w formule full contact. Polonia 1912 wystawiła reprezentację w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów starszych złoty medal zdobył Max Kowanek (waga 63,5 kg). Natomiast w kategorii juniorów młodszych złote medale zdobyły Oktawia Jankowska (waga 56 kg), Iga Jankowska (60 kg), srebro w wadze - Aniela Misiaczyk (+60 kg), a brąz w wadze 54 kg wywalczył mieszkaniec Lasocic w gminie Świeciechowa Maciej Sowa.

Wyjazd zawodników Polonii 1912 Leszno na Mistrzostwa Polski został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.