Żużlowcy Fogo Unii Leszno wicemistrzami Polski Par Klubowych

Żużlowcy Fogo Unii Leszno zdobyli wicemistrzostwo Polski Par Klubowych na żużlu. W skład srebrnej drużyny wchodził Bartosz Smektała. Dla mieszkańca powiatu leszczyńskiego to pierwszy sukces po powrocie do leszczyńskiego klubu, którego jest wychowankiem.

Po dwóch sezonach spędzonych we Włókniarzu Częstochowa Bartosz Smektała wrócił do Fogo Unii Leszno, w barwach której pięć razy został drużynowym mistrzem Polski.

Sezon 2023 zaczął od kolejnego medalu mistrzostw Polski. W finale Mistrzostw Polski Par Klubowych w Rzeszowie żużlowcy Fogo Unii Leszno zdobyli srebrny medal. W wyścigu dodatkowym o złoty medal Bartosz Smektała przegrał z Bartoszem Zmarzlikiem i w ten sposób mistrzowski tytuł wywalczyli zawodnicy z Motoru Lublin. Srebrny medal zespół Fogo Unii Leszno zdobył w składzie: Janusz Kołodziej, Chris Holder i Bartosz Smektała.