Wyróżnieni muzycy Międzyszkolnego Konkursu Pianistycznego "Za Kotarą" w Lesznie

W Państwowej Szkole Muzycznej w Lesznie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny „Za Kotarą”. Impreza odbyła się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a jej organizacja została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Konkurs „Za Kotarą” pozwala ograniczyć tremę młodych muzyków przed publicznymi występami, gdyż uczestników od widzów odgradza kotara. W tegorocznej edycji wystąpiło 55 najmłodszych adeptów sztuki pianistycznej z trzech regionów - wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

W konkursie wyróżnieni zostali młodzi muzycy – mieszkańcy powiatu leszczyńskiego: w grupie I - Maria Gorwa z Kąkolewa (wyróżnienie) i Amelia Mejza z Wilkowic (pochwała), w grupie III - Jan Rzeźnik z Gronówka (wyróżnienie).