Włoszakowickie Bractwo Kurkowe zorganizowało turnieju strzelecki im. św. Huberta. Na strzelnicy, m.in. o tarczę Starosty Leszczyńskiego rywalizowało ok. 50 osób.

Włoszakowiccy bracia kurkowi zorganizowali tradycyjny turniej im. św. Huberta. Ich zaproszenie przyjęli goście z dziewięciu bractw: z Mosiny, Mosińsko-Puszczykowskiego, Mieszkowa, Jutrosina, Dolska, Krotoszyna, Rozdrażewa, Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina.

Organizatorzy przygotowali dziewięć strzelań. W strzelaniu o tarczę Starosty Leszczyńskiego zwyciężył  Maciej Błażejewski z bractwa w Krotoszynie, przed Markiem Balcerkiem z bractwa w Jutrosinie i Jerzym Mierzyńskim z bractwa we Włoszakowicach. Wyróżnienia wręczyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Bracia z Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego zwyciężyli łącznie w dwóch strzelaniach – Ryszard Bura zdobył tarczę Wójta Gminy Włoszakowice, a Ryszard Dudek - tarczę Króla Okręgu Leszczyńskiego KBS RP.

{gallery}2016/artykuly/Wloszakowice_strzelanie_Hubertus_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}