Przejazd kolejowy w Lasocicach

Jeszcze w kwietniu br. przejście przez przejazd kolejowy w Lasocicach będzie znacznie  wygodniejsze i bezpieczniejsze. To efekt współpracy samorządu powiatowego z PKP PLK i zrozumienia ze strony spółki potrzeb mieszkańców Lasocic i Przybyszewa.

W grudniu ub.r. brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zbudowała 45 m.b. chodnika przy drodze powiatowej - ul. Słonecznej w Lasocicach. Zadanie wykonano w rejonie przejazdu kolejowego,  co znacznie poprawiło bezpieczeństwo pieszych.

Dzięki dobrej współpracy samorządu powiatowego z Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze w kwietniu br. wykonany zostanie dalszy etap ułatwień dla mieszkańców. W pierwszej kolejności PKP PLK przesunie rogatki na przejeździe, potem natomiast pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie dostosują istniejący chodnik do zakresu prac wykonanych przez kolejarzy.

W efekcie tych wspólnych działań mieszkańcy zyskają utwardzone, wygodne i bezpieczne przejście przez tory.