Plakat obrazujący tekst

1 grudnia 2022 r. wdrożony został System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego SIDUSIS, który jest dostępny pod adresem internet.gov.pl

SIDUSIS to bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie. Na tej stronie można sprawdzić dostęp do szybkiego Internetu stacjonarnego w wybranej lokalizacji. System zapewnia też możliwość zgłaszania pustostanów oraz potrzeby podłączenia usług internetowych w konkretnym mieszkaniu czy budynku.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zachęca do zgłaszania pustostanów (budynków niezamieszkałych lub nieużytkowanych na cele prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej albo z zakresu działów specjalnych produkcji rolnej lub na cele publiczne), co umożliwi prawidłowe zaplanowanie interwencji publicznych na projekty budowy sieci szerokopasmowych dofinansowywanych ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy oraz Krajowego Planu Odbudowy.

internet.gov.pl