Droga powiatowa w Wijewie

Trzy oferty złożono w przetargu na projekt i przebudowę drogi powiatowej Wijewo - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego.

Przebudowa 6,6 km drogi powiatowej Wijewo (od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn) - Potrzebowo - granica powiatów leszczyńskiego i wschowskiego zaplanowana została na dwa lata, bo obejmuje wykonanie projektu i uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń, a następnie  wykonanie robót drogowych. Zakres prac obejmować będzie poszerzenie i wzmocnienie nośności jezdni zakończone ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej oraz budowę i przebudowę chodników w zakresie wynikającym z bezpiecznego kształtowania ruchu pieszego.

Szacowany w ub.r. koszt inwestycji wynosił 5,9 mln zł, z czego dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi prawie 5,8 mln zł.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono trzy oferty, z których najtańsza – 9.682.082 zł należy do Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego z Głogowa. Komisja przetargowa analizuje złożone dokumenty.