Uczestnicy finału powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i zaproszeni goście

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczestnicy finału rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-IV szkół podstawowych zwyciężyła Maja Frąckowiak (SP Lipno) przed  Klaudia Józefczak (SP Krzycko Wielkie) i Aleksandrą Pietrzykowską (SP Pawłowice).

W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce zajął Filip Artomski (SP Kaczkowo) przed Anną Poślednik (SP Wilkowice) oraz Wiktorią Godulą (SP Wijewo).

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Kacper Bortel (ZSE Leszno) przed Igorem Nowakiem (SP nr 4 Leszno) i Franciszkiem Kędziorą (LO Włoszakowice).

Wśród wręczających dyplomy i nagrody był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, starostwo przekazało też upominki dla uczniów.