Finał Mistrzostw Wielkopolski szkół projektu Edukacja przez szachy w szkole.we Włoszakowicach

We Włoszakowicach odbył się V finał Mistrzostw Wielkopolski szkół projektu Edukacja przez szachy w szkole.

Za najlepsze wyniki pucharami zostały wyróżnione drużyny: SP Swarzędz, ZSO Włoszakowice, SP Budzyń i SP Pawłowice. Uczniowie ZSO Włoszakowice wywalczyli sześć medali indywidualnych. Wśród dziewczyn złoty medal zdobyła Zofia Frankowska, srebrny – Zofia Pytlik, a brązowe – Zofia Flieger i Liliana Jastrzębska. Wśród chłopców z kolei srebrny medal wywalczył Tymon Soroko, a brązowy – Nikodem Górczak.

Natomiast w turnieju szachów szybkich zwyciężyła drużyna ZSO Włoszakowice, przed SP Lusowo i SP Budzyń. Uczniowie ZSO wywalczyli cztery medale indywidualne: złoty Ewelina Maciąg, srebrny – Milena Primel, srebrny - Witold Zielinowski i brązowy Maksymilian Flieger.

Turniej został zorganizowany w auli ZSO Włoszakowice. Odbył się pod patronatami wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka oraz starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. Organizacja turnieju została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Fot. A. Marciniak