Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze zdobyli srebrny medal europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Klausa Hengesa w sezonie 2022/2023. W finale w Dąbczu przegrali z niemieckim TUSEM Essen 2:4.

Finał trwał blisko 3,5 godziny. Tenisiści stołowi Wametu, mimo że rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:1 (po zwycięstwach Mateusza Przybyła i Krzysztofa Mrozka), ostatecznie ulegli niemieckiemu rywalowi 2:4.

Kluczowe znaczenie dla losów finałowej batalii miała gra podwójna. Para gospodarzy – Mateusz Przybył i Krzysztof Mrozek uległa minimalnie Felixowi Kleebergowi i Benno Schmidlowi 2:3.

Finał w Dąbczu stał na wysokim poziomie organizacyjnym. Po raz kolejny spotkanie TT Inter Cup w Dąbczu ubarwiła specjalna oprawa świetlna, a cały mecz na żywo pokazała telewizja FanKlub TV.

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze po raz piąty w historii brali udział w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. W minionych rozgrywkach zespół z powiatu leszczyńskiego sięgnął po historyczne trofeum Trude Pritzi.

Patronat nad finałowym meczem europejskich rozgrywek TT Inteer Cup objęli starosta leszczyński  Jarosław Wawrzyniak i burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek. Zakup pucharu i medali został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.