Przebudowywana droga powiatowa Osieczna - Goniembice

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie na budowę kolejnych dwóch wiat turystycznych przy ścieżkach rowerowych: Osieczna – Goniembice oraz Kąkolewo – Garzyn.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę rankingową wniosków złożonych w ramach naboru na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury turystycznej realizowanych przez wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego w 2023 r. Znalazły się na niej dwa projekty powiatu leszczyńskiego. Pierwsza lokalizacja to Goniembice, przy budowanej obecnie ścieżce Osieczna – Goniembice, powstającej w ramach przebudowy tego odcinka drogi. Druga natomiast to nieruchomość położona  przy powstającej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ścieżce rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 12, na odcinku Kąkolewo – Garzyn.

Każdy z projektów oszacowano na 50 tys. zł (dofinansowanie stanowić będzie 50 proc. kosztów) i obejmuje budowę drewnianej, zadaszonej wiaty turystycznej ze stołami oraz ławami, utwardzenie terenu, montaż stojaków rowerowych i samoobsługowej stacji naprawy rowerów oraz tablicy z mapą ścieżek rowerowych powiatu leszczyńskiego.