Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXVI sesji przegłosowała dziesięć uchwał, w tym o 582 tys. zł  zwiększyła tegoroczny budżet samorządu.

Radni zwiększyli tegoroczny budżet powiatu. Dochody wzrosły o 79.216 zł, tj. do wysokości 72.334.307 zł. Wydatki natomiast zwiększyły się o 581.615 zł, tj. do wysokości 88.856.099 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 39.717.752 zł, czyli 45 proc. budżetu.

Radni zwiększyli budżet o 100 tys. zł z przeznaczeniem na dotacje dla spółek wodnych na bieżące utrzymanie urządzeń wodnych. Wprowadzono także nowe inwestycje: przebudowę drogi powiatowej we Frankowie w gminie Osieczna (150 tys. zł) oraz budowę małej infrastruktury turystycznej (m.in. wiat) przy powstających ścieżkach rowerowych: wzdłuż drogi krajowej na odcinku Kąkolewo – Garzyn oraz wzdłuż drogi powiatowej Osieczna – Goniembice (po 50 tys. zł).

Radni uchwalili również przekazanie 50 tys. zł na dofinansowanie zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Włoszakowice oraz 80 tys. zł na dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Święciechowa.

Ponadto rada powiatu zgodziła się na złożenie w ramach programu Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej wniosku o dofinansowanie przebudowy kompleksu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie: budowy bieżni okrężnej i skoczni w dal (szacunkowy koszt to 4,3 mln zł).