Szkolenie w Klubie Seniora w Święciechowie

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka zorganizowało w Święciechowie szkolenie na temat raka piesi. Jego organizacja została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Projekt „Zadbaj o swoje zdrowie” adresowany jest do kobiet, a jego celem obniżenie zachorowalności na nowotwory, zwłaszcza raka piersi, przez edukację zdrowotną i propagowanie zdrowego stylu życia. W gminach organizowane są szkolenia, w trakcie których prowadzone są prelekcje na temat raka piersi oraz nauczane samobadanie piersi na fantomach. Drugim elementem projektu będzie „Różowy marszobieg bo Życie Cudem jest”, organizowany tradycyjnie we wrześniu w Karczmie Borowej.

Szkolenie odbyło się w Klubie Seniora w Święciechowie, wcześniej podobne zorganizowano w Wijewie i Radomicku.