Zwycięzcy konkursu i zaproszenie goście

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie zorganizowany został 30. jubileuszowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł „Młodego Przyjaciela Środowiska” pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka

Od 30 lat konkurs jest wyjątkową okazją do  spotkania uczniów szkolnictwa specjalnego, podczas którego mogą prezentować wiedzę przyrodniczą, a dodatkowo służy integracji i nabywania nowych doświadczeń społecznych.

W tym roku oba pierwsze miejsca w kategorii młodszej (Dagmara Gała, Filip Okrent i Przemysław Wolniak) i starszej (Alan Drygas, Patrycja Glapiak i Krystian Krzyżowski) oraz  tytuły „Młodego Przyjaciela Środowiska” i statuetki - nagrody starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniak – zdobyli uczniowie SOSW w Rydzynie. Drugie miejsce w kategorii młodszej (klasy IV-VI szkoły podstawowej) zajęli uczniowie ZSS w Górznie, a trzecie - SP 13 w Lesznie. Natomiast w kategorii starszej (klasy VII – VIII) miejsce drugie wywalczyli uczniowie ZSS w Lesznie, a trzecie - ZSS z Brzezia.

Celem konkursu jest propagowanie i podnoszenie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie świadomego działania na rzecz ochrony środowiska.  W tegorocznej edycji uczestniczyło 30 uczniów z sześciu szkół. W komisji konkursowej byli pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie: Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska i transportu oraz Beata Zabroni, inspektor ds. społecznych.

Nagrody dla uczniów ufundowali: powiat leszczyński, gmina Rydzyna, Agromix Rojęczyn, Werner Kenkel, Księgarnia Osiedlowa Leszno< Nadleśnictwo Karczma Borowa.