Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski składają kwiaty pod obeliskiem Pamięci Ofiar Katynia

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Lesznie odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanie przez Sowietów tysięcy Polaków w Związku Radzieckim. Hołd ofiarom reżimu stalinowskiego oddały m.in. władze powiatu leszczyńskiego.

W Lesznie uczczono pamięć ponad 22 tys. Polaków zamordowanych w 1940 r. na polecenie komunistycznych władz Związku Radzieckiego.

W 83 rocznicę tragedii zorganizowano uroczystości pod obeliskami Pamięci Ofiar Katynia i Matek Katyńskich oraz przy tablicy „Pamięci oficerów 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich zamordowanych w Katyniu i Starobielsku” na cmentarzu parafialnym w Lesznie. Wśród oddających hołd zamordowanym Polakom była delegacja powiatu leszczyńskiego – starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl