Droga powiatowa w Wojnowicach

Powiat leszczyński otrzymał 2 mln zł dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał powiatowi leszczyńskiemu dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi w Wojnowicach. Szacunkowa wartość projektu to ok. 3,1 mln zł, z czego dotacja wyniesie do 2 mln zł (64 proc.).

Zakres inwestycji to przebudowa ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry. Zakres prac to przebudowa jezdni, wzmocnienie jej nośności, umocnienie poboczy destruktem, przebudowa zjazdów, odtworzenie rowów przydrożnych, budowa nowego przejścia dla pieszych oraz budowa ok. 120 m chodnika.

Droga powiatowa od końca przebudowanego odcinka w Wojnowicach do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego zostanie wyremontowana przez Zarząd Dróg Powiatowych.