Uczestnicy Rowerowej Majówki

Po trzech latach przerwy odbyła się Rowerowa Majówka, wcześniej przez blisko 30 lat organizowana przez redakcję Gazety ABC. Tegoroczną edycję drogami Leszna i powiatu leszczyńskiego zorganizowało miasto Leszno.

W tegorocznej pierwszomajowej rowerówce uczestniczyło ok. 7 tys. osób. Trasa miała 28 km i wiodła z Leszna (start w Alei Gwiazd Żużla przed stadionem im. Smoczyka) przez Święciechowę, Piotrowice, ponownie Święciechowę na lotnisko w Strzyżewicach.

Na mecie na uczestników Rowerowej Majówki czekały liczne atrakcje, m.in. występy mażoretek, konkursy z nagrodami oraz grochówka.

fot. J.Kuik leszno24.pl