Redakcja ABC zorganizowała tradycyjną Galę Biznesu z okazji opublikowania Rankingu największych przedsiębiorstw regionu leszczyńskiego za 2015 r. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uhonorował tytułem Przedsiębiorca Roku Powiatu Leszczyńskiego spółkę Domex Kuśnierek z Rydzyny.

W tym roku redakcja ABC i portalu leszno24.pl coroczną Galę Biznesu zorganizowała w pałacu w Trzeboszu. Uczestniczyli w niej m.in. właściciele i szefowie największych firm regionu leszczyńskiego oraz parlamentarzyści i władze wielu samorządów.

Prezydent Leszna oraz starostowie powiatów regionu leszczyńskiego przyznali tytuły Przedsiębiorców Roku 2015. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uhonorował właścicieli rodzinnej spółki Domex Kuśnierek Rydzyna, obchodzącej na początku roku jubileusz 25-lecia działalności. W części artystycznej Gali Biznesu wystąpił Norbi.

Najwyższe - piąte - miejsce w rankingu ABC spośród firm z powiatu leszczyńskiego zajmuje Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego - przychód za 2015 r. to ok. 517 mln zł, firma zatrudnia ok. 800 osób. W pierwszej dziesiątce znajdują sie jeszcze: ViaCon z Rydzyny (dziewiąte miejsce, ok. 235 mln zł przychodu, ok. 240 pracowników) i Winkhaus Polska Beteiligungs z Rydzyny (dziesiąte miejsce, ok. 233 mln zł przychodu, ok. 750 pracowników).

{gallery}2016/artykuly/ABC_gala_biznesu_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}