Mecz Rydzyniaka na boisku przy SOSW w Rydzynie

Powiat leszczyński złożył w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie z programu Sportowa Polska przebudowy kompleksu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie.

Samorząd zabiega o dofinansowanie połowy kosztów przebudowy kompleksu sportowego przy SOSW w Rydzynie. Zakres prac przewiduje przebudowę obiektu oraz budowę bieżni okrężnej (o dystansie 400 m) z czterema torami wraz z bieżnią prostą z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skocznią w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej. Projekt przewiduje także montaż ogrodzenia obiektu sportowego (z wyłączeniem trybun), piłkochwytów i stojaków rowerowych, a także zagospodarowanie terenów zielonych i infrastruktury towarzyszącej. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 4,3 mln zł.

Na boisku piłkarskim mecze rozgrywa Rydzyniak Rydzyna.

Fot. E.B.Witkiewicz