Na starcie Ogólnopolskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.w Rydzynie

Już po raz dwudziesty zamek w Rydzynie i Automobilklub Leszczyński zorganizowały Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych. To największa tego typu impreza w regionie.

Tegoroczny rajd przyciągnął miłośników starych motocykli i samochodów z wielu miejsc kraju. W Rydzynie na trasę o długości ponad 70 km wiodącą przez powiaty leszczyński, gostyński, rawicki i górowski wyjechało 50 załóg. Uczestnicy mieli do wykonania wiele zadań, a atrakcja turystyczną było zwiedzanie browaru w Bojanowie. W otwarciu rajdu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Organizacja rajdu była tradycyjnie dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

fot. Ł.Wojciechowski rydzyna24.pl