Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podczas jubileuszu 95-lecia OSP Kaczkowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczkowie w gminie Rydzyna obchodziła swe 95-lecie.

Straż ogniowa w Kaczkowie powstała w 1928 r. Jej założycielem i pierwszym prezesem był Jan Dwornik. Obecnie funkcję tę pełni Robert Sznycer, a naczelnikiem jednostki jest Piotr Fedorczyk. OSP Kaczkowo ma 18 czynnych członków oraz 20 wspierających. Przy OSP funkcjonuje również 20-osobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza.

Z okazji jubileuszu po mszy odbyła się uroczystość przed remizą w Kaczkowie. Odznaczono zasłużonych druhów oraz partnerów i sponsorów jednostki. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Fot. J.Witczak leszno24.pl