Most na drodze powiatowej Brenno - Miastko

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na przebudowę mostu na drodze Brenno – Miastko w gminie Wijewo.

Most w Miastku od lat jest w bardzo złym stanie technicznym, najgorszym wśród 19 obiektów mostowych zarządzanych przez powiat leszczyński. Z tego powodu Zarząd Dróg Powiatowych ograniczył jego użytkowanie i wprowadził zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton, a także ograniczył dopuszczalną prędkość poruszających się po nim pojazdów do 30 km/h. Wyłączenie z ruchu obiektu dla pojazdów ciężarowych wymusza na kierowcach konieczność objazdów oznaczających wydłużony czas ich dojazdu.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę mostu wraz z dojazdami o łącznej długości 140 m oraz budowę 20 m chodnika na samym obiekcie. Samorząd złożył wniosek o dotację z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej na rok 2023, przeznaczonej na dofinansowanie m.in. przebudowy obiektów inżynierskich. Szacunkowy koszt przebudowy to 3 mln zł, z czego możliwa dotacja wynosi maksymalnie 1,5 mln zł.

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 5 czerwca br.