Hubertus w Bukówcu Górnym należy do najbardziej znanych w powiecie leszczyńskim. Coroczne święto jeźdźców, hodowców koni, myśliwych i leśników jest znaczącym wydarzeniem w gminie Włoszakowice.

To była już 22 edycja Hubertusa. Tradycyjnie głównymi organizatorami byli hodowcy koni z Bukówca Górnego, od lat zaliczane do końskiego zagłębia w regionie leszczyńskim. Wielogodzinna impreza rozpoczęła się zbiórką pod salą wiejską w Bukówcu Górnym. Orszak kilkudziesięciu bryczek i jeźdźców wyruszył w blisko dziesięciokilometrową trasę. Finał Hubertusa zaplanowano na ranczo Izabeli i Adama Kenklów. Tam odbyły się tradycyjne pogonie za lisem w kategoriach kobiet, mężczyzn i juniorów, które prowadził Paweł Apolinarski. Rywalizację kobiet wygrała Estera Rydlichowska z Bronikowa, mężczyzn - Andrzej Lipowy z Bukówca Górnego, a wśród dzieci - Wiktoria Krupka z Morownicy. Rozegrano także wyścigi na czas bryczek oraz biegi płaskie.

Nagrody dla najlepszych uczestników wręczali m.in. zaproszeni goście: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra i sołtys Bukówca Górnego Tadeusz Malepszy.

{gallery}2016/artykuly/Bukowiec_Hubertus_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}