Uczestnicy Przeglądu Tanecznego w Kąkolewie

Środowiskowy Dom Samopomocy z Kąkolewa zorganizował po raz ósmy przegląd taneczny. Na sali wiejskiej w Kąkolewie wystąpiło 11 zespołów.

Na tegoroczną edycję przeglądu przyjechali przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej z Krzywinia, Leszna, Włoszakowic, Kościana, Piasków, Gostynia, Krobi i Kąkolewa oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie.

Tancerze prezentowali ciekawe pomysły choreograficzne w połączeniu z pomysłowymi i różnorodnymi strojami. Wszystkie grupy zasłużyły na podziw i brawa za efekty końcowe, które podziwiała publiczność.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wiceburmistrz gminy Osieczna Stefan Kuśnierek kierownicy zaprzyjaźnionych placówek.