Konferencja w Pogorzeli

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczestniczył w Pogorzeli w konferencji poświęconej odnawialnym źródłom energii i farmom wiatrowym.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski Samorząd dla zrównoważonego rozwoju, którego członkiem jest powiat leszczyński oraz gmina Pogorzela, powiat gostyński i szwedzka firma OX2.

Samorządowcy, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszeń oraz młodzież rozmawiali o przyszłości farm wiatrowych i energii odnawialnej w Polsce. Samorząd powiatu leszczyńskiego przywiązuje dużą wagę do odnawialnych źródeł energii, w kwietniu br. podpisana została umowa o utworzeniu Klastra Energii "Klaster Leszczyński", a powiat wraz z gmina Rydzyna i firmą Cluster Energy Partners z Warszawy są w radzie założycielskiej klastra.