Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar  Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze zajęły czwarte miejsce w rozegranym w Dąbczu finale Drużynowego Pucharu Polski w sezonie 2022/2023.

Awans do finału Drużynowego Pucharu Polski to ogromny sukces klubu z gminy Rydzyna. O trofeum rywalizowały cztery zespoły: Politechniki Rzeszów, Politechniki Lublin, Skarbka Tarnowskie Góry i Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Wszystkie zespoły wygrały wcześniej turnieje półfinałowe w swoich strefach.

Zgodnie z oczekiwaniami po zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Polski sięgnęły tenisistki stołowe Politechniki Rzeszów. Zespół ze stolicy Podkarpacia w Dąbczu wygrał dwa mecze: w półfinale nad miejscowym Wametem Dobry Wiązar 4:2 i w finale ze Skarbiem Tarnowskie Góry 4:1.

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji przypadło Skarbkowi Tarnowskie Góry, trzecie Politechnice Lublin a czwarte Wametowi Dobry Wiązar Dąbcze, który w tym sezonie debiutował na zapleczu Ekstraklasy kobiet.

Tenisistki stołowe z powiatu leszczyńskiego w turnieju finałowym były o krok od pokonania rzeszowskiej Politechniki, mimo że w niedzielę występowały bez swojej liderki - Karoliny Pęk. Ostatecznie starcie z rzeszowiankami Wamet Dobry Wiązar przegrał 2:4, w dwóch pojedynkach ulegając swoim rywalkom 2:3.