90-lecie OSP Jezierzyce Kościelne

Ochotnicza Straż Pożarna w Jezierzycach Kościelnych w gminie Włoszakowice obchodziła swe 90-lecie.

Obchody rozpoczęły się mszą w kościele Michała Archanioła w Jezierzycach Kościelnych. Następnie druhowie z Jezierzyc Kościelnych i przybyli goście w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band” z Włoszakowic przeszli na plac przed remizą i salą wiejską. Tam strażacy z Jezierzyc Kościelnych zostali odznaczeni medalami i uhonorowani wyróżnieniami.

W uroczystości uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Fot. N.John-Marcinkowska wloszakowice.pl