Zbudowana zatoka na drodze Długie Stare - Trzebiny

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła budowę sześciu zatok na drodze powiatowej Długie Stare – Trzebiny w gminie Święciechowa.

Droga Długie Stare – Trzebiny położona jest w szpalerze kilkudziesięciu dębów rosnących po obu jej stronach. Drzewa uznane zostały za Pomnik Przyrody, więc nie ma możliwości ich wycięcia i poszerzenia drogi o szerokości ok. 4 m.

W celu poprawy bezpieczeństwa na tej drodze, głównie przy mijaniu się pojazdów, w tym rolniczych, brygada remontowa ZDP zbudowała sześć zatok przy jezdni. Pobocze w tych miejscach zostało utwardzone, a następnie ułożono nawierzchnię asfaltową. Zatoki mają po 2,5 m szerokości i długość ok. 30-70 m.