Droga powiatowa Pawłowice - skrzyżowanie z drogą krajową nr 12

Spółka Strabag rozpoczęła  przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z krajową „12” do Pawłowic.

Zgodnie z projektem jezdnia drogi powiatowej od krajowej „12” do Pawłowic zostanie przebudowana do siedmiu metrów szerokości w terenie zabudowanym i sześciu - poza nim. Ponadto m.in. przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie również jej odwodnienie oraz 140 m nowego chodnika.

Koszt inwestycji to 7.350.128 zł. Powiat otrzymał na nią 3.675.164 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę wydatków sfinansują powiat – 2.194.964 zł i gmina Krzemieniewo – 1.480.000 zł. Na wykonanie robót wykonawca ma 6 miesięcy.

W związku z wykonywanymi pracami mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu.

logo rfrd