Droga powiatowa w Wojnowicach

Cztery oferty złożono w przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna.

Inwestycja obejmuje przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry. Projekt zakłada  przebudowę i poszerzenie jezdni do 5,5-6 m, wzmocnienie jej nośności, umocnienie poboczy destruktem, odtworzenie rowów przydrożnych, budowę ok. 150 m chodnika i nowego przejścia dla pieszych.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono cztery oferty. Najtańsza z nich – za 3.237.829 zł – należy do spółki Colas Polska.

Na inwestycję samorząd otrzymał 2 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.