Siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Lesznie

6 sierpnia br. zaczną obowiązywać nowe terminy ważności ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych.

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lesznie informuje, że od 6 sierpnia br.  zaczną obowiązywać poniższe terminy ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych:

Orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz karta parkingowa, których okres ważności:

1) upłynąłby do 31 grudnia 2020 r. – zachowuje ważność do 31 grudnia 2023 r.,

2) upłynąłby w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. – zachowuje ważność do  31 marca 2024 r.,

3) upłynąłby w okresie od 1 stycznia 2022 r. do dnia poprzedzającego dzień wejścia w życie niniejszego przepisu– zachowuje ważność do 30 września 2024 r. – jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego ostatecznego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Karty parkingowe, których okres ważności uległ przedłużeniu na podstawie przepisów dotyczących stanu zagrożenia epidemicznego Covid-19, zachowują ważność do 31 marca 2024 r.